2017-09-28
Tarnowscy Ratownicy wicemistrzami Polski w Ratownictwie Medycznym
W dniach 20-23 września 2017r. w Krakowie odbyły się XVI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym, których organizatorem było Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

W tegorocznych zmaganiach Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie reprezentowały dwa zespoły w składzie: Jakub Będkowski, Michał Łanocha, Krzysztof Hetman oraz Mateusz Wszół, Andrzej Ciupek i Paweł Dąbroś.

W tegorocznych Mistrzostwach udział wzięły 46 załóg ratowników z całej Polski, ale również z Ukrainy. Zespoły w ciągu 3 dni miały do wykonania 11 zadań, w tym test z wiedzy teoretycznej oraz test sprawnościowy.

Zadania wykonywane w czasie trwania mistrzostw odzwierciedlają zdarzenia, z jakimi ratownicy spotykają się w rzeczywistości. Są to symulacje wypadków i nagłych zachorowań ze wszystkimi komplikacjami, jakie zwykle w takich sytuacjach pojawiają się w życiu. Nad całością czuwała grupa sędziów złożona z uznanych w kraju i na świecie autorytetów w dziedzinie ratownictwa medycznego i medycyny ratunkowej.

Zespół Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w składzie: Jakub Będkowski, Michał Łanocha, Krzysztof Hetman wywalczył drugie miejsce.

Druga ekipa PSPR w składzie: Mateusz Wszół, Andrzej Ciupek i Paweł Dąbroś zawody zakończyła na wysokim 8 miejscu.

To już kolejny sukces naszej załogi, która regularnie plasuje się na podium. Gratulujemy!
powrót