2017-06-29
Ratownicy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie zwyciężyli w I Podkarpackich Regionalnych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym Mielec 2017
W dniach 21-23 czerwca 2017 roku w Mielcu odbyły się I Podkarpackie Regionalne Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym Mielec 2017, których organizatorem była Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny Zakład w Mielcu.

Do tegorocznych zmagań przystąpiło 19 załóg z całej Polski. Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w tegorocznych zmaganiach reprezentowali ratownicy medyczni w składzie : Jakub Będkowski, Michał Łanocha i Krzysztof Hetman.

Ratownicy Medyczni Tarnowskiego Pogotowia nie tylko zwyciężyli w całych Mistrzostwach, ale również okazali się najlepsi w trzech zadaniach pn. „Okienko”, „Rowerek” i „Śmigło”.

W trakcie tegorocznych Mistrzostwach załogi oprócz konkurencji dziennych musiały zmierzyć się z konkurencją sprawnościową, testem wiedzy oraz dwoma zadaniami nocnymi.

Zadania poległy m.in. na ratowaniu dziecka wrzuconego z okna przez sąsiadkę matki, interwencji przy śmigłowcu Black Hawk, który przywiózł poszkodowanego żołnierza, udzieleniu pomocy medycznej choremu dziecku, które było pod opieką wujka, nie mającego pojęcia o historii choroby malucha oraz z bardzo krwawym urazem nogi.

Areną zmagań było lotnisko, Górka Cyranowska, Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu oraz parking przy Bazylice św. Mateusza.

Tarnowscy Ratownicy po raz kolejny potwierdzili wysoki poziom wiedzy medycznej zarówno teoretycznej, jak i praktycznej w procesie ratowania zdrowia i życia pacjentów.

Gratulujemy sukcesu zwycięskiej drużynie!powrót