2015-01-14
Ratownicy Medyczni wzięli udział w XXIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W niedzielę 11 stycznia odbył się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zebrane pieniądze przekaże na nowoczesny sprzęt medyczny dla najmłodszych i najstarszych pacjentów. Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w ramach społecznej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa” włączyła się do udziału w tym szczytnym celu, biorąc udział w dwóch inicjatywach:

1. W sobotę 10 stycznia Ratownicy Medyczni naszej Stacji wzięli udział w otwartych zawodach kartingowych o Moto Serce WOŚP, które odbyły się w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - "Tor Speed Race". W zawodach udział wzięli m.in. artyści, dziennikarze, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni i motocykliści. Ekipa Tarnowskiego Pogotowia w wyniku rywalizacji zajęła V miejsce.

2. W niedzielę 11 stycznia, w ramach imprezy „IX Tarnowska Moto-Orkiestra”, zorganizowanej na placu „Kapłanówka” w Tarnowie, Ratownicy Medyczni naszej Stacji, którzy są aktualnymi Mistrzami Polski w Ratownictwie Medycznym, zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy w sytuacji wystąpienia wypadku drogowego – dachowaniu samochodu osobowego. W prezentacji udział wzięli: Mateusz Wszół, Paweł Wąs, Rafał Półkoszek i Jarosław Barwacz.

powrót