2014-09-24
Ratownicy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie po raz drugi z rzędu Mistrzem Polski w Ratownictwie Medycznym !!
W rozegranych w Płocku XIII mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym wzięło udział 39 doborowych zespołów ratownictwa medycznego z całego kraju, w tym także dwa zespoły z PSPR Tarnów w składzie Paweł Kukla, Witold Duda ,Grzegorz Barcik oraz Mateusz Wszół, Robert Żurawski, Paweł Dąbroś.
Zawodnicy mieli do wykonania wiele zadań sprawdzających różne obszary wiedzy i praktyki w Ratownictwie Medycznym a także ze sprawności fizycznej.
Ratownicy musieli m.in. pomóc gościom imprezy imieninowej którzy zatruli się grzybami, wykonać segregację medyczną. Prowadzić akcję ratunkową, pięcioletniego dziecka u którego doszło do zatrzymania krążenia czy prowadzić resuscytację 45 letniego mężczyzny z zawałem mięśnia sercowego. Wyzwaniem dla Ratowników z Tarnowa było udzielenie pomocy około 15 spadochroniarzom którzy w wyniku awarii samolotu doznali poważnych obrażeń ciała co jest szczególnie trudnym zadaniem. Przygotowano również symulację pacjenta u którego w wyniku zasłabnięcia doszło do amputacji kończyny górnej.
Ratownicy z Tarnowa w składzie Grzegorz Barcik, Paweł Kukla, Witold Duda po raz drugi zdobyli tytuł Mistrza Polski w Ratownictwie Medycznym.

Pierwsze miejsce w XIII otwartych mistrzostwach Polski w ratownictwie medycznym rozegranych w Płocku zdobyła Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, uzyskując 308. pkt.; miejsce drugie zajęło Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu z wynikiem 303 pkt.; na trzeciej pozycji znalazło się Bielskie Pogotowie Ratunkowe z liczbą 280 pkt.

powrót