2014-06-09
Ratownicy Medyczni Dzieciom
,,Ratownicy Medyczni Dzieciom” Pod takim hasłem ratownicy medyczni z PSPR w Tarnowie przeprowadzili krótki kurs pierwszej pomocy dla dzieci, prowadzony w formie gier i zabaw z tematyki ratowania zdrowia i życia. Akcja została przeprowadzona 2.06.2014 w przedszkolu nr 34 w Tarnowie .
W ramach akcji dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowia i sprzętem medycznym. To była świetna okazja, by oswajać maluchy z karetką wtedy, kiedy są zdrowe i chcą się bawić zwiedzając ambulans . Dziecko bardzo się denerwuje nieznaną sytuacją co ma miejsce w momencie kiedy znajdzie się w karetce pogotowia. Dlatego też akcja ta miała na celu oswoić dzieci z ratownikami medycznymi i sprzętem który tam się znajduje. Co zaowocuje to otwarciem się maluchów i współpracą z nami w chwili gdy będą wymagały naszej pomocy. To niezwykle ważne, aby do naszych młodych słuchaczy dotarło jak najwięcej, bo jest to wiedza na wagę zdrowia i życia. Uważamy, że wysiłek włożony w to przedsięwzięcie zaprocentuje w przyszłości gdyż maluchy nauczą się, że przed wieloma wypadkami można samemu się ochronić stosując pewne zasady z którymi ich zapoznaliśmy. Akcja ma uczyć dzieci od najmłodszych lat właściwych zachowań, bezpieczeństwa oraz wrażliwości na złe samopoczucie innych. Uczmy nasze dzieci po to aby w dorosłym życiu wyrosły na osoby wrażliwe i chętne do udzielania pomocy każdemu kto tego wymaga.

W ramach naszej akcji ,,ratownicy medyczni dzieciom” podczas gier i zabaw dzieci otrzymały odznaczenia w postaci naklejki ,,Mały Ratownik” oraz misia ratownika. (Projekt naklejki autorstwa Studio Reklamy ZNAK media. Wioletta Skrzek-Chabura Dąbrowa Tarnowska- Bardzo Dziękujemy)Zapraszamy do obejrzenia relacji.


YouTube
YouTube
Robert Żurawski