2013-11-26
PERŁY MEDYCYNY
Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie wyróżniona została II nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie Medycznym „Perły Medycyny 2013".


W tym roku podjęliśmy decyzję o startowaniu w Ogólnopolskim konkursie Perły Medycyny.

W konkursie tym ocenie poddawana jest cała działalność zakładu to; gospodarka finansowa, realizowane inwestycje, działalność medyczna – liczba udzielanych świadczeń, liczba karetek, stan zatrudnienia, szkolenia kadry, osiągnięcia pracowników, osiągnięcia firmy – tu muszę dodać, że nasi ratownicy w tym roku zajęli I miejsce w Mistrzostwach Polski w ratownictwie medycznym uzyskując tytuł Mistrza Polski w ratownictwie medycznym.

23 listopada br. w Warszawie odbyła się po raz 7 Wielka Gala POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ – jest to wydarzenie, które rokrocznie gromadzi przedstawicieli podmiotów różnych branż w tym branży medycznej. Placówki medyczne oraz wykonujące działalność leczniczą oraz firmy działające na rynku medycznym, które przede wszystkim świadczą usługi bądź oferują produkty wysokiej jakości a dodatkowo są efektywnie zarządzane i stwarzają dogodne warunki swoim pracownikom - biorą udział w Konkursie; - PERŁY MEDYCYNY

Nagrody w projektach to prestiżowe tytuły. Są one uhonorowaniem ciężkiej pracy Laureatów, a także docenieniem ich świadczeń , technologii, procesów oraz metod organizacji i zarządzania. Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie wyróżniona została II nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie Medycznym „Perły Medycyny”.

Wierzę, że zdobyta w konkursie nagroda będzie dla nas uhonorowaniem dotychczasowych osiągnięć, a także stanie się bodźcem do dalszego rozwoju.

Staramy się poprzez swój dynamiczny rozwój starać się włączyć do ścisłej czołówki najlepszych medycznych placówek w Polsce.

Pogotowie tarnowskie dysponuje łącznie 39 karetkami w rejonie powiatu tarnowskiego oraz 6 powiatów ościennych. Jest podmiotem zatrudniającym łącznie 220 osób. W rejon powiatu tarnowskiego wyjeżdżamy rocznie ponad 22 tys. razy. Kierujemy zespoły ratownictwa medycznego w rejon 7 powiatów ok. 7 tys. razy miesięcznie. Przyjmujemy miesięcznie ok. 15 tys. wezwań.

W zakresie działalności Pogotowia uważamy za bardzo ważne wszystkie realizowane zadania; zarówno w sferze świadczeń medycznych jak też zarządu; właściwe podejście ekonomiczne, planowanie strategiczne, zabezpieczenie medyczno – techniczne ale także stworzenie odpowiedniej atmosfery , odpowiedniej kultury organizacji.

W konkursie uczestniczyło wiele znakomitych placówek i firm, które udowodniły, że polska służba zdrowia przechodzi poważne, pozytywne zmiany.
Dla nas - jest to powód do dumy, gdyż poprzez konkurs PERŁY MEDYCYNY mamy swój mały wkład w promocję wzorców godnych naśladowania.

Perła Eskulapa - to już dziś symbol rzetelności, profesjonalizmu oraz zaangażowania w pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.


Jesteśmy dumni z otrzymanej nagrody.powrót