2012-07-20
,,Ratownicy Medyczni Dzieciom"
Pod takim hasłem ratownicy medyczni przeprowadzili krótki kurs pierwszej pomocy dla dzieci z Publicznego Przedszkola w Żabnie.
To były niesamowite przeżycia! Dzieci mogły wejść do prawdziwej karetki pogotowia, zbadać sztucznego pacjenta prawdziwym stetoskopem,
i zdobyć tytuły „Małych ratowników”.
A wszystko to dzięki dużym ratownikom, którzy zorganizowali dla nich ten niezwykły Dzień dziecka
W ramach akcji dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowia i sprzętem. To była świetna okazja, by oswajać maluchy
z karetką wtedy, kiedy są zdrowe i chcą się bawić zwiedzając ambulans. Dziecko bardzo się denerwuje kiedy po raz pierwszy znajdzie się w karetce pogotowia. To dla niego całkowicie nowe doświadczenie. Celem akcji było oswojenie najmłodszych pacjentów z widokiem ubranych w niezwykłe uniformy ratowników medycznych i sprzętu, który znajduje się w każdej karetce pogotowia. Chodzi o to, by maluchy oswoiły się z nami i były gotowe zaufać w chwili, gdy będą wymagały naszej pomocy. To niezwykle ważne, by do naszych młodych słuchaczy dotarło jak najwięcej, bo jest to wiedza na wagę zdrowia i życia.
Uważamy , że wysiłek włożony w to przedsięwzięcie opłaci się bo maluchy nauczą się tego, że przed wieloma wypadkami można się samemu ochronić stosując pewne zasady z którymi ich zapoznaliśmy. Uczmy nasze dzieci po to aby w dorosłym życiu wyrosły na osoby wrażliwe i chętne do niesienia pomocy każdemu kto tego wymaga.
W ramach naszej akcji ,,Ratownicy Medyczni Dzieciom” podczas gier i zabaw dzieci otrzymały odznaczenia w postaci naklejek ,,Mały Ratownik” oraz pluszowych zabawek.

Robert Żurawski


Zachęcamy do obejrzenia.

powrót